Forum

Ten portal istnieje tylko dzięki pracy wolontariuszy i dotacjom użytkowników
Jeśli uważasz, że ta strona nie funkcjonuje jak należy, zapraszamy do współpracy :)
Większość funkcji portalu jest dostępna dopiero po zarejestrowaniu się.
więcej

 
Fora  ›  Zagadki/Tajemnice  ›  Teorie spiskowe
 

Zaplanowane postarzanie urządzeń

Ciekawy film o tym jak to np. producenci drukarek (i nie tylko) montują w swoich urządzeniach specjalne czipy, by po krótkim czasie użytkowania nadawały się do wymiany.

Spisek żarówkowy (LEKTOR):https://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU

Mam w rodzinie osobę zajmującą się naprawą komputerów, laptopów itp. Mówi, że niektóre elementy współczesnych urządzeń są celowo wykonane z tak cieniutkich, byle jakich materiałów, że w trakcie naprawy jest problem, aby je przylutować. Nowe laptopy w ogóle notorycznie się psują. Wszystko to pomyślane po to, aby wyrzucać, wyrzucać i kupować, kupować. 

 

Sukin....ny budują imperia bankowe, a ekskrementy własnych IT produktów wywożą z dala od siebie.

Moim zdaniem, część dochodów powinna być przeznaczona na utylizację zniszczonego lub przestarzałego sprzętu, ale tak nie będzie, bo kto ma kasę rządzi światem.

e-waste_child.jpg26.4K_3 views

samsung%20120308%205.jpg

:(

 

Ludzie musieliby chyba wskoczyć na wyższy poziom rozwoju, żeby przestali wreszcie czcić mamonę.

 

Ten film był pierwszym, który obejrzałam gdy jeszcze nie byłam tak świadoma tego jak nas oszukują i muszę wam przyznać byłam w szoku. Teraz już mam większą świadomość tego jak jest, ogólnie przecież przemysł spożywczy opiera się na tym żeby nas trochę uzależnić, trochę podtruć i wiadomo zarabiają na tym też farmaceuci. Ze swojej strony polecam też na youtube obejrzeć film/dokument ,,Plastikowa planeta" też daje do myślenia.