Forum

Ten portal istnieje tylko dzięki pracy wolontariuszy i dotacjom użytkowników
Jeśli uważasz, że ta strona nie funkcjonuje jak należy, zapraszamy do współpracy :)
Większość funkcji portalu jest dostępna dopiero po zarejestrowaniu się.
więcej

 
Fora  ›  Ogólne  ›  Różności
 

Fajne miejsca wegetariańskie w Polsce

Może wymienimy się wzajemnie informacjami o ciekawych miejscach w Polsce z wegetariańskim jedzeniem? Bardzo często podróżuję i zdarza się, ze utrapieniem jest dla mnie szukanie wegetariańskiego jedzenia w innym mieście lub na trasie. Pomóżcie proszę :)

w W-wie Ursynow  - spice garden na Al. ken - jestem dobre wege jedzienie choc knajpa dla miesozercow.

W-wa    al Jana Pawła - Loving Hut

             Hoża - Krowarzywa

             Chmielna - VegeMiasto

Jeśli ktoś nie zna lub będzie przejazdem to ja w Katowicach polecam Złotego Osła na ulicy Dworcowej.

fajna stonka, która może pomóc:

http://www.vegemapa.pl/web/strona-glowna.html

https://www.facebook.com/VegeMapa?fref=ts

Gliwice - Zloty Osioł

Katowice - Dobra Karma (niestety w menu maja też ryby)

Kraków - Glonojad, Chili & Cynamon (tam jeszcze nie dotarłam, ale wiem z polecenia kolegi)

Warszawa - Vege Miasto,

Wrocław - Najadacze.pl vegan catering

 

 

 

w wawie rozsmakowałam się w szamie od "vega" na JP II, w indyjskim klimacie. 

Restauracja Zielona Zebra (obecnie nazywa się Green Zebra) w Radomiu. Tamtejsze jedzenie to po prostu bajka.

Bydgoszcz:

Strefa Jogi (Długa 11), częściowo wege

1138 (Sienkiewicza 6)

Toruń:

Karrotka, gdzieś na starówce czy w okolicy

Cafe Draże, jw.

Radjacyjo !!!!

No tym postem z Green Zebrą  uratowałaś mnie fakt nie mają tu wegańskich potraw (wyjątek pakora) i soki świeżo wyciskane ale są chętni do współpracy I exotic zupę też mi podali w mojej wersji...

dzięki

st.

"W te pędy" skrzyżowanie sienkiewicza z traugutta (14) Łodz - magia smaku jak na razie pierwsze miejsce z odwiedzonych

''Cafe Młynek " Pl Wolnica ?  Kraków na drugim

na trzecim hm hm ekhem Dietla 49 Kraków "Momo"i inne

Gorąco polecam małą wegańską knajpkę w Warszawie - LOVING HUT - orientalna kuchnia wegańska, ul. Jana Pawła II 41, mniej więcej na przeciw Kina Femina.  Tania, smaczna, oryginalna i można się najeść Wink Ciekawostką jest obsługa, tajska, baaardzo mili ludzie, choć nie znają wielu słów po Polsku, zamawianie potraw nie stanowi większego problemu.  Warto spróbować !

Si, Tao, mam szczęście, że mieszkam w Warszawie ;P

W Zielonej Górze coś otwarli niedawno, ale cholerka, w ogóle nie miałam czasu, aby tam zajrzeć. Jak mi się uda, to za jakiś czas tam wstąpię i dam znać, jeśli będzie tam zjadliwie. 

 

Si, Tao, mam szczęście, że mieszkam w Warszawie ;P

 Zaprawdę powiadam Ci, idź a nagroda wielka Cię spotka Smile

Ale przecież już mówiliśmy o tym, że byłem (i to nie raz). Rozmawiałem o tym z adminem, czyli z Tobą.

OK, OK, zapomniawszy Wink ale na swoje usprawiedliwienie mam to, że było to na shoutboxie, więc niewielu użytkowników mogło to przeczytać, wybaczysz ? Smile

No problem :)

Bistro wegańskie "Avocado" w Gdańsku-Wrzeszczu przy ulicy Wajdeloty 25/1

 

Polecam ,,Vegarnik" - pierwszy wegański bar w Zielonej Górze. Mieści się w centrum miasta, przy ul. Jedności 16. Pyszne jedzonko. Mają też fajne desery. Smile

W Krakowie godne polecenia : Momo na Dietla ,świetny sambar i sos orzechowy ,pierogi tybetańskie .Pod Norenami na Krupniczej i bogata sałatkowo Chimera na Anny .Z nowych Vegab na Starowiślnej. Jest więcej miejsc vege ale te się smakowo wyróżniaja.

a w Łodzi cokolwiek wege ale nie greenway ani nie pseudohinduska droga i zupełnie niehindusko przyprawiona (odradzam!!!!)!

A ja się nazywa ten bar? W Łodzi nie byłam, ale gdyby, to wiesz, nie chcę się ,,naciąć" na te drogie i kiepsko przyprawione daniaWinkSmile

W Bielsku-Białej polecam :)

ToMaTo na ul.Sikorskiego (zaraz obok 3 maja)

Tofu bar na ul. Barlickiego (Obok galerii Sfera)

w Toruniu troche kiepsko . 

jest Karrotka tylko. średnia na moje , prawie w centrum miasta 

 

W Toruniu  "obok" Karotki   na ulicy Podmurnej 17 masz  malutką wegetariańsko-wegańską restauracyjkę o jakże wdzięcznej nazwie "Ciasna "

 

Ta " ciasna " to nie polecam ZE SWOJEGO DOSWIADCZENIA nikomu wiec... nie wypowiadam sie juz o niej

 

owszem moze to byl przypadek ze tak sie działo akurat jak ja bywalam w tym lokalu ale juz sie zrazilam 

W Gdańsku godne polecenia najlepsze wegańskie lody jakie jadłam - nazwy nie pamiętam ale wystarczy udać się do Galerii sztuki na tyłach Bunkra :) - nietrudno znaleźć.

 

 

W Toruniu  "obok" Karotki   na ulicy Podmurnej 17 masz  malutką wegetariańsko-wegańską restauracyjkę o jakże wdzięcznej nazwie "Ciasna "

 

   byłem kolejny raz  i niestety jest żle - z takimi smakami i podejsciem do klientów nie przetrwają do końca roku , szkoda ,ze nie widzą przepaści nad którą zmierzają  , w ciągu 25 minut stacili na zawsze 5 klientów .

:(

Chyba nikt nie pisał o Lublinie a są tu :

UMEA  ul.Orla 4 - wyraziste w smaku  burgery 8-9 rodzajów  www.facebook.com/umealublin i

Pomylone GARY ul .Nadbystrzycka 5 - kuchnia lepsza niż "domowa" www.facebook.com/Pomylone-GARY-1550002661900426/?fref=ts

Polecam bardzo http://www.vegemapa.pl/web/mapa.html, znajdziesz tam bardzo dużo wege miejscówek w całej Polsce. :) Jest też HappyCow, ale to już raczej poza Polską.

Fora  ›  Ogólne  ›  Różności