Forum

Ten portal istnieje tylko dzięki pracy wolontariuszy i dotacjom użytkowników
Jeśli uważasz, że ta strona nie funkcjonuje jak należy, zapraszamy do współpracy :)
Większość funkcji portalu jest dostępna dopiero po zarejestrowaniu się.
więcej

 
Fora  ›  Ogólne  ›  Różności
 

Abelard obraził papieża

Nie będę wnikał już czy ten gościu jest celowo kontrowersyjny, żeby mieć więcej kasy. Ale szczęka mi opadła jak przeczytałem:

"Członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - Andrzej Jaworski, Małgorzata Sadurska, Bartosz Kownacki z PiS - uznali program kabaretowy za projekcję nienawiści i przekonywali, że skecz Limo nie powinien być pokazywany w żadnej stacji, zwłaszcza w telewizji publicznej. Według posłów PiS program naruszył także art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji".

Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski ... jak to strasznie brzmi. Gorzej niż święta inkwizycja ...

Jak można przeciwdziałać ateizacji ... co to w ogóle za twór myślowy. Samo utworzenie pojęcia ateizacja wymaga przyjęcia założenia, że brak wiary w Boga jest czymś złym. A ja jestem ciekaw czy poznanie wyższej jaźni czy wiara w wyższą istotę, niematerialną, która jest wszędzie ALE pod warunkiem dojścia do tego np. przez buddyzm też się naszej inkwizycji nie spodoba? Ja nie wierzę w Boga, wierzę w nieograniczone możliwości umysłu człowieka czy w ogóle ludzi. Czy mnie też będzie prześwietlać oko cyklopa speckomisji ds. przeciwdziałania ateizacji? Bo nie podoba mi się ogranizacja, która od prawie dwóch tysięcy lat uzurpuje sobie prawo do wmawiania ludziom w co mają wierzyć, jak żyć, co jest po śmierci. Uzurpuje sobie prawo do wyłącznej interpretacji Biblii, a nawet do cenzury Biblii, a nawet do robienia rzeczy sprzecznych z Biblią. I na czele tego szkodnika cywilizacji stoi staruszek, często zamieszany w różne skandale, który właściwie nie robi nic produktywnego, tylko powtarza te same bzdury, co reszta kleru katolickiego od lat. To ja się nie mogę z tego nawet śmiać?

Dałeś czadu Laughing zgadzam się, zgadzam.

Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski... o Matko Bosko co to ?!Laughing

wychodzi na to, że można się śmiać wyłącznie w domowym zaciszu, bez rozgłosu i niepublicznie, a to też nie jest takie pewne, bo ponoć "ściany mają uszy" ;)

bo nauczać, cenzurowć i krytykować - to my, a nie nas!  :)

Same bezbożniki ! Tfu, do nieba nie pójdziecie Wink

Tongue Out

Jedni hipokryci popierają innych hipokrytów, czyli politycy w garniturach popierają polityków w sukienkach (czarnych).

Niestety nie ma w moim Kraju wolności! Jedni gnębią poddanych materialnie inni psychicznie.

Jedyna moja nadzieja w tym, że nastąpi zmęczenie materiału i gnębieni się skrzykną do działania, byle by nie pod przywództwem związkowców, bo to trzecia grupa pasożytów.

Kto to widział, żeby w XXI wieku chrzcić kogoś bez jego zgody. Przecież chyba nawet nasza Konstytucja zabrania niewolenia ludzi i nie ma tam mowy o wieku niewolonego.

W związku z tematem zapraszam do grupy

" Wiara obok kościoła ".

http://www.lovege.pl/m/groups/view/Z-wiarą-obok-kościoła

I oczywiście do bloga link:

http://www.lovege.pl/blogs/entry/Wiara%C5%9Bwiadomo%C5%9B%C4%87-%C5%BCycie

Fora  ›  Ogólne  ›  Różności