Forum

Ten portal istnieje tylko dzięki pracy wolontariuszy i dotacjom użytkowników
Jeśli uważasz, że ta strona nie funkcjonuje jak należy, zapraszamy do współpracy :)
Większość funkcji portalu jest dostępna dopiero po zarejestrowaniu się.
więcej

 
Fora  ›  Wege-tematy  ›  Nasze przepisy
 

obłędne przepisy

Może ktoś wrzuci jakiś obłędny przepis co? :D

Przeca przepisy obłędne w necie sąLaughing Jadłonomia na przykład, może też zajrzyj:  http://puszka.pl

http://kuchniajogi.pl

Do wyboru do koloruSmile

To zależy jak rozumieć ten wątek. A może chodzi o NASZE przepisy? NASZE, ludzi z LV, autorskie, własne, ulubione itp? Może o to chodziło? Bo w sumie faktycznie przepisów jest w necie multum, trudniejszych i łatwiejszych, ale to nie są te NASZE ;-P

No to dawaj jakiś obłędny, WŁASNY! Tongue Out

Proszę bardzo Laughing

 

Wegańska sałatka śniadaniowa

 

Co potrzeba:

 

- 3-4 liście jarmużu

 

- 3-4 liście kapusty: włoskiej, białej, pekińskiej

 

- 4-6 rzodkiewek

 

- 2-4 ogórki kiszone lub małosolne

 

- 2-4 ogórki zielone, najlepiej gruntowe

 

- 7/2 papryki czerwonej lub żółtej

 

- trochę szczypiorku lub cebulki

 

- trochę natki pietruszki

 

- 1/2 filiżanki kaszy kus-kus zalanej odpowiednią ilością wody

 

- 4 łyżki oliwy z oliwek

 

- 1/2 lub cała limonka, małą cytryna też może być

 

- przyprawy - pieprz biały, sól, papryka wędzona

 

Opcjonalnie można dodać (ja zawsze dodaję , jak tylko mam)

 

- kilka sztuk wydrylowanych oliwek

 

- 1/2 kostki tofu wędzonego lub marynowanego (najlepiej twardego)

 

- kilka pieczarek marynowanych

 

Przygotowanie jest bardzo proste - wszystkie produkty po umyciu kroimy na możliwie drobne kawałki, jakie kto lubi. Polewamy oliwą i sokiem z limonki, dodajemy przyprawy. Dokładnie mieszamy, dodajemy kaszę kus-kus i dalej mieszamy. Warto mieć dużą miskę, aby nic z niej nie wypadało na stół Tongue Out No i gotowe. Próbujemy, dodajemy jeszcze przypraw, jak mało kwaśne czy słone, to już według własnych preferencji.

 

Ja takie sałatki często robię na śniadania wiosną, latem i jesienią, bo zimą wolę jednak coś gotowanego. Uwaga praktyczna - ZAWSZE wychodzi tego strasznie dużo, bez problemu można nadwyżkę trzymać w lodówce przez kolejne 2 dni. Oczywiście sałatka traci wtedy nieco na smaku, ale wciąż jest dobra. Można dodać wtedy coś świeżego lub soku z kolejnej limonki dla ożywienia.

 

Jak zjem tego taką sporą miseczkę, spokojnie nie jestem potem głodny przez 5-6 godzin. Jak czegoś z listy składników nie mamy, po prostu pomijamy lub dodajemy to co mamy.

Aaa, o takie modyfikacje Ci chodziło. Bardzo ładnie Smile

A ja na śniadanie to calutki rok potrzebuję ciepłego: owsianki, placuszki itp. Podobne kombinacje jak Twoja powyżej - to na obiad raczej.

W ogóle pichcę bardzo prosto, większą inwencję i fantazję mam na innych polachWink

 

 

 

Nie wiem czemu, ale wkradł się mały błąd, a już nie mogę edytować. Oczywiście papryki ma być 1/2, czyli połówka...

No, ja tam od razu przeczytałam 1/2 Laughing

 

Może ktoś wrzuci jakiś obłędny przepis co? :D

 Dla mnie nie ma nic lepszego niz domowe frytki z domowym guacamole/ketchupem... wiem, ze to dosc pryitywne, ale to uwielbiam!

Nie przesadzaj, proste jest piękneSmile