Forum

Ten portal istnieje tylko dzięki pracy wolontariuszy i dotacjom użytkowników
Jeśli uważasz, że ta strona nie funkcjonuje jak należy, zapraszamy do współpracy :)
Większość funkcji portalu jest dostępna dopiero po zarejestrowaniu się.
więcej

 
Fora  ›  Zdrowie  ›  Problemy/Pytania
 

BPA bisophenol A w wypelnieniach stomatologicznych

Czy ktoś z Was zetknął się ze szkodliwymi substancjami w wypelnieniach stomatologicznych? W tych białych wypelnieniach ( niestety płatnych).

Od ostatniej wizyty,  to już jakieś 6 -7 miesięcy czuje w buzi smak i zapach spalonego zasilacza, albo jakiegoś topionego tworzywa, ciężko opisać.

Ostatnio pojawiają się wpisy o BPA w wypelnieniach, kiedyś tego nie było. 

Jeśli, ktoś coś wie, proszę o pomoc jak zmusić stomatologa do wymiany wypełnienia.

 

http://dentonet.pl/toksyczny-skladnik-plomb-z-kompozytu/

Dodam tylko,że od kilku dobrych lat dbam o zdrowie i teraz zaczynam się martwić, kiedy jakiś doktor pakuje mi do jamy jakieś dziwne nieznane substancje, które dzień w dzień pomykam ze śliną. Trochę mam już dość tego okropnego smaku i nic nie mogę zrobić, jak wyłożyć drugi raz tę samą kasę i wymienić na inne wypełnienia, bez pewności, że będą lepsze. 

Nigdy się z takim zjawiskiem nie zetknęłam, ale może dlatego, że ostatnio zęba plombowałam kilka lat temu. Wypełnienia mają się dobrze.Wink

Hm, nie wiem, na Twoim miejscu najpierw wykluczyłabym jakieś problemy gastryczne (chyba, że rzeczywiście jesteś pewien, iż ten dziwny posmak czujesz od zęba). 

 

Kurcze, nie wiem co ci poradzić. Może pokop jeszcze w necie ? I jak tu chodzić do lekarzy ? Szkoda że jeszcze ktoś nie wpadł na pomysł jakichś ekologicznych zamienników, jakaś alternatywna medycyna dentystyczna Undecided

Tak posmak na bank od wypełnienia, wzmaga się pod wpływem temperatury ( ciepłe jedzenie,  herbata).

Dowiedziałem się dzwoniąc po laboratoriach, że są pakiety testów/ oznaczeń na na stężenie BPA w wypelnieniach jak i wypełnieniach kanałowych. Niestety płatne. Ponadto w wypelnieniach jest wiele innych związków i aby je wykryć, najpierw trzeba iść do stomatologa dowiedzieć się jakiego materiału użył

A co ciekawe  poddział toksykologii w szpitalu praskim nie wykonuje takich badań.

Dzięki za wsparcie.

 

Czy ktoś z Was zetknął się ze szkodliwymi substancjami w wypelnieniach stomatologicznych? W tych białych wypelnieniach ( niestety płatnych).

Od ostatniej wizyty,  to już jakieś 6 -7 miesięcy czuje w buzi smak i zapach spalonego zasilacza, albo jakiegoś topionego tworzywa, ciężko opisać.

Ostatnio pojawiają się wpisy o BPA w wypelnieniach, kiedyś tego nie było. 

Jeśli, ktoś coś wie, proszę o pomoc jak zmusić stomatologa do wymiany wypełnienia.

 

http://dentonet.pl/toksyczny-skladnik-plomb-z-kompozytu/

Dodam tylko,że od kilku dobrych lat dbam o zdrowie i teraz zaczynam się martwić, kiedy jakiś doktor pakuje mi do jamy jakieś dziwne nieznane substancje, które dzień w dzień pomykam ze śliną. Trochę mam już dość tego okropnego smaku i nic nie mogę zrobić, jak wyłożyć drugi raz tę samą kasę i wymienić na inne wypełnienia, bez pewności, że będą lepsze. 

 wow, nigdy wczesniej nawet o tym nie pomyslalam... poczytam neico wiecej, bo szczerze mowiac temat bardzo interesujacy!

Albo masz skopaną plombę albo problemy gastryczne. Wątpię aby była możliwość aby używano takie środki, do czegoś co ciągle ma się w ustach. Zwłaszcza, że sama nie tak dawno miałam robione dwie plomby i nic podobnego nie mam.

 

Albo masz skopaną plombę albo problemy gastryczne. Wątpię aby była możliwość aby używano takie środki, do czegoś co ciągle ma się w ustach. Zwłaszcza, że sama nie tak dawno miałam robione dwie plomby i nic podobnego nie mam.

 Odpowiedziąłeś/aś, (nie chce mi się sprawdzać Twojej płci) na wpis sprzed 419 dni... Złota łopata się należy ;)

 

,,Zaufac lekarza,,to chyba zart miesiaca  - daleko posunieta ostroznosc w kontaktach z tymi osobnikami,selektywne podejscie do kazdego problemu zdrowotnego[  nie wszystkie techniki leczenia sa zle ]   Patrz art     ,,Przerazajaca inkwizycja medyczna,,    co do zebow to sprawa fluoru   [[  Dr Jerzy jaskowski ,, Fluor cichy zabujca ,,]] od ktorego akademicka medycyna sie nie wycofuje do dzis swiadczy o olbrzymiej korupcji wiedzy [art  ,,Naczelny lancet,, na robert brzoza .pl]   Trudnosc w wypracowaniu wlasciwego podejscia przez wiekszosc ludzi  do medycyny jest fakt ze w wielu obszarach medycyna akademicka zeczywiscie leczy z drugiej strony swiat medyczny nie ujawniajac prawdizwych przyczyn chorob wspoluczestniczy z zyskach plagi zachorowan[art  Dr Jerzy jaskowski ,,Jak medycyna rockefelerowska niszczy zdrowie ludzi,,   albo  ,,Prawdziwa przyczyna chorob serca,, na wolne media .net  [dzial zdrowie ] GDYBY POTRZEBNE BYLO MYCIE ZEBOW TO PAN BÓG  STWORZYL BY  CZLOWIEKA RAZEM ZE SZCZOTECZKA DO ZEBOW.....dzik jak idzie na zoledzie  to zjada tylko   zoledzie  a  nie sto innych potraw wtedy  niema problemu z zapachami.... to tak apropo mycia zebow.... psuja sie wtedy gdy zle sie odrzywiamy tylko i wylacznie.. 

Fora  ›  Zdrowie  ›  Problemy/Pytania